Hubení blech
Blechy jsou žluté, hnědé až černé barvy těla. Dospělí jedinci mají klínovité ze stran zploštělé tělo s nápadně velkým zadečkem, který přechází v malou bezkřídlou hruď opatřenou kroužky atypického tvaru. Na hrudi jsou tři páry nohou. Zadní a střední pár končetin je skákavý s velmi dobře vyvinutými stehny. Na chodidlech všech nohou se nacházejí silné drápy, které slouží k udržení na hostiteli. Blechy jsou schopny velmi dlouhých skoků, což umožňuje blanitá podložka umístěná v kloubní membráně,ta je schopna uvolnit velké množství energie, kterou jsou blechy schopny dát do odrazu.
Hlava je malá a kulatá s jedním párem malých nevyvinutých očí, které zpravidla reagují pouze na intenzitu světla. Ústní ústrojí je bodavě sací a je složeno ze tří bodavých stiletů. Ústní ústrojí blech se nachází v podélné rýze spodního pysku Tykadla jsou krátká, šestičlánková a jsou umístěna po stranách hlavy.
Všichni dospělí jedinci tohoto řádu se živí krví svých hostitelů kterými jsou buď savci (95% druhů blech), anebo ptáci. Druhově odlišné je, zda žijí na svém hostiteli, anebo v místě, kde se obvykle zdržuje .Larva blechy se líhne až v přítomnosti hostitele, kterou pozná podle otřesů okolí (např. v hnízdě ptáků, které není celoročně obsazeno).Většina druhů blech tráví celý život na svém hostiteli. Druhy žijící mimo chodí na hostitele jen pro potravu. Vzhledem k potravní nenáročnosti je řada druhů schopna živit se krví více (až třiceti) živočichů. Krev samička potřebuje kvůli bílkovinám, aby mohla po oplodnění snést vajíčka. Blecha vydrží v ideálních podmínkách až rok bez hostitele potravy avšak musí mít dobré podmínky (vlhko, teplo). Suché podmínky a nepřítomnost hostitele blechy rychle zabíjí.
Hubení:
Likvidaci blech na domácích zvířatech provádí většinou majitel. Pokud je,ale výskytem blech zasažen objekt ve větší míře je vždy nutné využít odbornou firmu, která si s tímto poradí. Obecně platí, že čím dříve odbornou firmu zavoláte tím bude zásah rychlejší a levnější.